St.Petersburg '18
 Archive
 Resultat































Piano

Piano A
Nana GorgodzeI Prize
Alexander PowerI Prize
Rouslan PorvinI Prize
Valeriya MerkuryevaI Prize
Maxim NybergII Prize
Fu Qiao GuoII Prize
Erik Anrui LiII Prize
Mikhail ShvetsovIII Prize
Jun Yi Fiona ShenIII Prize
Isil KayaIII Prize
Love HerrdahlIII Prize
Eddie HanIII Prize
Roos Marii TammIII Prize
Antong LiIII Prize
Nina HauetDiploma
Amelia GrigorianDiploma
Esther Scalamonti MarshDiploma
Elin Erika Shine Olivero-ReiniusDiploma
Sofia KurbatckaiaDiploma
Sherry SunDiploma
Marie TerrasDiploma
Olga LikhachevaDiploma
Lequan Oliver YeDiploma
Jasmine Yuqing MaDiploma
Haolin ZhangDiploma
Sofie HeDiploma
Amanda OlofssonDiploma
Piano B
Francesco Gruppo-MaurelI Prize
Mari-Liina RuusmaaI Prize
Daria MalamaikinaI Prize
Anastacia Nina Greta LennaardII Prize
Ekaterina SavinovaII Prize
Vigovajk SagvikII Prize
Hannah Nowinski NorénIII Prize
Kristina GuslitserIII Prize
Kim Lilii TammIII Prize
Eteri RizhinashviliIII Prize
Katrin SaksIII Prize
Vilma JohnssonIII Prize
Olga LeontinerIII Prize
Axel FribergerIII Prize
Frank MarmolinDiploma
Evelīna JēkabsoneDiploma
Melissa Chenge HuDiploma
Veronika KuznetsovaDiploma
Säde Ariel OjasooDiploma
Ziyu JinDiploma
Tereze MacaDiploma
Harry Hongrui ZhangDiploma
Maria OrekhovaDiploma
Cheng Yin LiDiploma
Piano C
Milda DaunoraiteI Prize
Tamazi MzhavanadzeI Prize
Alice PowerI Prize
Alisa ZayikaI Prize
Natalia PolovkoII Prize
Morgan FlaniganII Prize
Elizaveta GorlovaIII Prize
Henry MarmoinIII Prize
Lovisa HellgrenDiploma
Aleksei PetrishchinDiploma
Malvina LarssonDiploma
Ariadne MaierDiploma
Berenice MaierDiploma
Erik MaDiploma
Erik Yufei LuoDiploma
Piano D
Nils HanssonI Prize
Sebastian IivonenI Prize
Gustav SchantzI Prize
Lile EmnadzeII Prize
Dominik FranczukII Prize
Dorotė VdovinskytėII Prize
Tambi CimukII Prize
Hanna WennåsII Prize
Lana GuniaIII Prize
Mariia ChernaiaIII Prize
Sten Ulloa CarlerIII Prize
Angelina LukovaDiploma
David FangDiploma
Samuel WidéenDiploma
Gavin PengDiploma
Karolin VetevoogDiploma
Piano E
Tamta MagradzeI Prize
Maryia BurakI Prize
Kseniia PriadkoII Prize
Emma JohanssonIII Prize
Malin AxelssonDiploma
Liisa VeidermaDiploma
Andrey NeganovDiploma
Piano Additional A
Leo Long LindblomI Prize
Elisabeth Gabriella Alexandra KarsikasIII Prize
Raman Reddi TanuboddiDiploma
Piano Additional B
Leo Alexander KarsikasIII Prize
Egor GikaloDiploma
Piano Additional E
Aleksandra ZviozdkinaDiploma
Accompanist
Arina MakhininaI Prize
Galina TrintsoukovaII Prize
Irina VoronovaIII Prize

Strings

Violin A
Ksenia ShchukinaI Prize
Yurika KuboI Prize
Taehelill NiitI Prize
Kseniia AlkonII Prize
Veronika VasilovaIII Prize
Katarina NordbergIII Prize
Daniel FridliandDiploma
Jonathan FridliandDiploma
Ethan WuDiploma
Kamilla GamidovaDiploma
Aleksandr KurochkinDiploma
Alexander Benjamin Teo SchreiberDiploma
Violin B
Axel BorgqvistI Prize
Theodore KimI Prize
Ivan KerbiriouI Prize
Vlada BolotinaDiploma
Violin C
Johan DaleneI Prize
Jenna OllikainenI Prize
Anna PaulsonII Prize
Irina Nevolina-LopatinaII Prize
Аnna UstinovaIII Prize
Karl JogiIII Prize
Mikhail RyurikovDiploma
Violin D
Gennaro CardaropoliI Prize
Andrei MamaraIII Prize
Annika Natalie HärtigIII Prize
Adrian Chassagnon KovmirIII Prize
Violin E
Yana GilyazhevaII Prize
Federica TranzilloII Prize
Johannes SchantzIII Prize
Viola E
Stefaniia ZhukoffII Prize
Martina Iaco'II Prize
Cello A
Ludvig WalterI Prize
Eric DrouggeI Prize
Cello B
Iiris PiriII Prize
Evan WuDiploma
Cello C
Raffaella CardaropoliI Prize
Victoria GrishinaIII Prize
Cello D
Daniel ThorellI Prize
Sara-Rebecka EricssonII Prize
Leila GhaabII Prize
Vida de LéonIII Prize
Madeleine FransénIII Prize
Vladimir Todea BaboșDiploma
Julia PtasznikDiploma
Cornelia BatalowDiploma
Cello E
Peter Nepomuk SchneiderI Prize
Vladimir OrlovII Prize
Guitar A
Jonathan FridliandI Prize
Guitar B
Ida HedenbergI Prize
Dag PalmstiernaI Prize
Guitar D
Axel KruseI Prize
Vladimir ZemlyanukhinII Prize
Guitar E
Titus OxenstiernaII Prize
Pedal Harp A
Kseniya KurlovichI Prize
Beatrise TrankalaII Prize
Bogdana KoigerovaIII Prize
Pedal Harp B
Bianka Adrija PaškevičaI Prize
Marya SergeevaII Prize
Eva IvanovaII Prize
Anastasia VedernikovaII Prize
Pedal Harp C
Alisa VasilevaII Prize
Pedal Harp D
Natalia NefedovaI Prize
Pedal Harp E
Aseta Koloeva II Prize
Maria OkunevaIII Prize

Woodwinds

Woodwinds A
Martin WestinI Prize
Helena NedomolkinaIII Prize
Woodwinds B
Simona GulerI Prize
Noah HofvanderII Prize
Helina ViigandII Prize
Arthur EdmanIII Prize
Samuel BeekmannDiploma
Mia-Maria MänniDiploma
Woodwinds C
Grigorii AvetisianI Prize
Annie Eline LundgreenI Prize
Vegard RukkeII Prize
Klara BorgqvistII Prize
Woodwinds D
Jakob PeäskeII Prize
Varvara ShatalnikovaII Prize
Hanna CarlssonIII Prize
Madeleine Fatland Nilsen Diploma
Woodwinds E
Kseniya MolokovaI Prize
Andrei SannikovI Prize
Helis OidekiviII Prize
Aina DavidsenII Prize
Arvid LarssonII Prize
Julie DavidsenIII Prize
Nadja AbbasDiploma

Ensemble Age Group 1

Elizaveta Dukaltetenko
Rita Kravzova
I Prize
Kristina Guslitser
Veronika Kuznetsova
I Prize
Ksenia Shchukina
Rouslan Porvin
I Prize
Vlada Bolotina
Artem Artamonov
Rosina Vacheva
Subkhan Guseinov
Karina Dzhamalova
Tatyana Bozhikova
Sofiia Efimenkova
Ilia Perfilov
Mikhail Riurikov
Tamara Santrosian
Svetlana Smirnova
Alina Korneeva
Olga Ivanova
Anna Ustinova
Maria Serova
Elizaveta Gorlova
Eva Ivanova
Varvara Chatalnikova
III Prize
Olga Likhacheva
Karina Dzhamalova
Subhan Guseinov
Aleksandr Kurochkin
Kamilla Gamidova
Veronika Vasileva
III Prize
Svetlana Smirnova
Rosina Vacheva
Elena Nedomolkina
III Prize

Ensemble Age Group 2

Johan Dalene
Daniel Thorell
I Prize
Campania string quartet:
Gennaro Cardaropoli
Federica Tranzillo
Martina Iaco'
Raffaella Cardaropoli
I Prize
Annie Eline Lundgreen
Ayse Øzbal
Magnus Thun
Vegard Alstad Rukke
II Prize
Klara Borgqvist
Sarah Lindblom
Fredrik Jergle Almquist
Moa Balassa
Ingunn Káradóttir
II Prize
Niklas Lindberg
Madeleine Fransén
Maja Samuelsson
III Prize
Gustav Schantz
Nils Hansson Meng
III Prize
Josefin Stenberg
Charlie Brusquini
Diploma
Madeleine Fatland Nilsen
Maren Elise Ingeberg
Diploma
Nicklas Xia
Erik Ma
Diploma

Ensemble Age Group 3

Vladimir Orlov
Veronika Salikhova
I Prize
Peter Nepomuk Schneider
Julian Yo Hedenborg
I Prize
Tatsiana Sauchanka
Mariya Kisialiova
III Prize